Po dvoch rokoch nútenej pauzy sa nám v sobotu a v nedeľu, 28. a 29. mája, opäť podarilo zorganizovať náš obvyklý športovo-relaxačný víkend so zamestnancami a ich rodinami. Bol nezabudnuteľný.

Okolo 1. júna už tradične pripravujeme podujatie na oslavu výročia založenia firmy Proreco. Tentokrát išlo už o 23. jubileum. Keďže tento dátum je spojený tiež s Dňom detí, nesie sa vždy v znamení bohatého programu práve pre našich malých „prorekáčov“. A aby dôvodov na stretnutie nebolo málo, po vleklom nedobrovoľnom období sociálnej izolácie sme považovali za dôležité podporiť vzťahy medzi ľuďmi v našej „Proreco Family“ – ako si tu familiárne hovoríme. Vytvorili sme priestor, v rámci ktorého si všetci vychutnali čas aktivít a dobrého jedla, oddych a príjemnú atmosféru. V duchu tejto idey sme si určili aj heslo: „Športom a dobrou náladou k zdraviu“.

Motto na celý deň

Stalo sa z neho motto nášho víkendu. Už príchod na podujatie sme poňali športovo a niektorí z nás sa dostavili na bicykloch. Trasa bola dlhá 15 až 20 kilometrov – podľa toho, odkiaľ kto štartoval – a zvládol ju aj 7-ročný Riško. Odmenou za skvelý výkon mu boli krásne výhľady na cyklotrase a aj pohľad na bociany v hniezde.

Drobnou podmienkou účasti na akcii bolo:

  • buď prísť do areálu akýmkoľvek „samohybným“ spôsobom – na bicykli, kolobežke, behom, či chôdzou,
  • alebo mať na sebe oblečenie s motívom podporujúcim zdravie, napríklad ovocie, zeleninu či športové náčinie.

Mnohí sa tejto úlohy ujali zodpovedne a tričká si vyrobili svojpomocne. Malá skupinka „nepripravených“ bola hneď pri uvítaní odhalená a odev si dotvorila nálepkami, ktoré pripravil náš animačný tím.

Tomu vďačíme aj za prípravu mnohých zábavných aktivít. V skupinkách sme súperili v obľúbených disciplínach, akými sú piškvorky a vybíjaná, či v športovom kvíze. Menej známymi boli súťaže nazvané Čľup či Hutututu. Okrem organizovanej zábavy sa zvádzali športové súboje v tenise, floorbale, futbale, stolnom futbale, bedmintone, basketbale a pre plnoletých aj v beer-pongu. Každý si našiel to svoje – to, čo mu najviac vyhovovalo.

Spestrením bola krátka turistika na najvyšší bod v okolí s názvom Čertova skala, z ktorej bol nádherný výhľad, či večerná opekačka.

Dovidenia o rok, priatelia!

Priestor pre toto úžasné stretnutie poskytol Oliwa resort v Trenčianskej Teplej. Spojenie krásneho rezortu s pozitívnou energiou, ktorá vyžarovala z viac ako stovky účastníkov, sa ukázalo ako dokonalá kombinácia.

Ďakujeme majiteľom našej firmy Martinovi Holendovi a Rudolfovi Zimenovi za skvelé podujatie. Vypustili sme „paru“, nadýchli sa čerstvého vzduchu a nového elánu – a tešíme sa, že o rok si všetko opäť zopakujeme.

Píšeme o priemyselných podlahách odborne a zrozumiteľne.

Prihláste sa na odber noviniek