Posledný májový víkend, 25. a 26. mája 2019, sa pri príležitosti okrúhleho 20. výročia založenia našej spoločnosti konal nezabudnuteľný PRORECO Family Day. Dobrodružstvo sa odohralo v lone prírody – na Chate Cementár Belušské Slatiny. Eventová agentúra Na vode nás nesklamala a pre cca 80 dospelých a 45 detí pripravila skvelé atrakcie a sprievodný program plný poučných aktivít.

Čo malo najväčší úspech?

Jednoznačne športoviská! Pretekali a súťažili sme v dohodnutom dress code, ktorým bolo maskáčové oblečenie. Ústrednou myšlienkou bolo „PREŽIŤ“. No prežiť tak, aby sa zachovala symbolická symbióza prírody s dobrodružstvom, ktorá zrkadlí symboliku prežitia našej firmy počas 20-ročného pôsobenia na trhu – keď sme sa museli popasovať skutočne so všeličím.

Mali sme viacero tímov, ktorým „šéfovali“ deti. Každý tím musel „prežiť v prírode“ a zvládnuť šesť stanovíšť:

 1. Zapaľovanie ohňa – pomocou kresadla a triesok museli vykresať oheň.
 2. Stavanie núdzového prístrešku – z dreva, šnúry, igelitov a pásky mali vyrobiť prístrešok pre štyroch ľudí. Jeho odolnosť testovali vedierkom vody. Úlohu splnil tím, ktorému do prístrešku nenatieklo.
 3. Výroba filtra na vodu – pomocou kamienkov, piesku, plastovej fľaše a uhlia mali znečistenú vodu prefiltrovať tak, aby zostala čo najpriezračnejšia.
 4. Lovenie zveri – pomocou tzv. fúkačky tímy triafali do papierového bažanta.
 5. Prvá pomoc – išlo o veľmi dôležité, poučné a užitočné stanovište. Tímy dostali úlohu vyrobiť provizórne nosidlá, zafixovať zranenému kamarátovi zlomenú nohu, položiť ho na nosidlá, potom s ním prebehnúť určenú vzdialenosť. Bežalo sa na čas.
 6. Prekážková trať – tzv. slackline – prechod bez pádu

Ako bonus pre drobizg si animátori pripravili výrobný kútik. Deti si mohli otestovať svoju fantáziu a kreativitu a so sprejom v ruke vyrobiť z bežných bielych tričiek absolútne jedinečné kúsky. Okrem toho sa mohli zúčastniť rôznych hier a súťaží ako:

 • námorná bitka
 • prekážková dráha
 • lovenie dôvery
 • skákací hrad
 • a športových aktivít ako futbal, tenis, basketbal a iné.

Stoly s občerstvením sa prehýbali pod pestrými dobrotami. Vybral si skutočne každý. Nechýbali koláče, štrúdle, pagáče, nanuky, obedové švédske stoly, guláš, ovocné, mäsové i syrové misy. Dokonca sme grilovali i opekali – tak ako sa v prírode patrí.

Prekvapenia na záver

Poschodová torta na záver každému chutila a majitelia spoločnosti boli milo prekvapení, pretože o nej netušili. A keďže im doteraz stále niekto parkoval pred firmou na ich miestach, rozhodli sme sa ich prekvapenie umocniť darovaním parkovacích kartičiek.

Celá akcia prebiehala v priateľskej a rodinnej atmosfére pod taktovkou moderátora a DJ sa postaral o hudobnú kulisu. Výnimočne naše pozvanie prijali i vedúci výrobných čiat, s ktorými firma spolupracuje.

A čo bolo na akcii to najkrajšie?

Hoci bol spomedzi súťažných tímov vyhodnotený celkový víťaz, všetky deti získali medailu za snahu. A my sa už tešíme na ďalší spoločný Family Day.

Zažili sme dva nezabudnuteľné dni plné zábavy, dobrodružstva, napätia. Bohatý program nedovolil nikomu ani pomyslieť na nudu. Športoval takmer každý! Či už si zahral tenis, futbal, bowling, ping-pong, minigolf alebo volejbal.

Túto tradíciu si určite zachováme. Teší sa veľkej obľube zamestnancov aj ich rodín. Veď taký dôležitý deň, akým je vznik firmy, si treba každoročne pripomenúť, na chvíľu prerušiť zabehanú pracovnú rutinu. Je to dôvod ohliadnuť sa späť za všetkým, čo sa nám spoločnými silami podarilo, stráviť spolu zmysluplný čas i mimo firmy a utužovať naše vzťahy.

Píšeme o priemyselných podlahách odborne a zrozumiteľne.

Prihláste sa na odber noviniek