Mali sme čo oslavovať! Aj tohoročný športovo-oddychový rodinný víkend sa nám vydaril. Niesol sa v znamení 25. výročia vzniku spoločnosti Proreco a tematicky sme ho zasadili do westernového prostredia.

Family Day sa konal na ranči v Antonstálskej doline neďaleko Nemšovej. Ranch 13 je atraktívny areál so štýlovým hotelom, preto sme nechceli atmosféru Divokého západu rušiť plastovými nafukovacími hradmi či preliezkami. Všetky aktivity sme prispôsobili duchu miesta a spravili sme dobre.

Zatiaľ čo dospelí si ešte pamätajú na kultové „indiánky“ s náčelníkom Apačov Winnetouom či „kovbojky“ ako Vtedy na západe, pre mladšie generácie bola táto téma menej známa, ale o to zaujímavejšia. Deti chceli byť najmä kovbojmi či šerifmi.

Nové logo na tričkách a šípy v potoku

Aj vstup na podujatie bol podmienený westernovým outfitom – „fičali“ najmä kovbojské klobúky, indiánske čelenky, šerifské hviezdy či kárované košele. Druhou alternatívou bolo family day tričko s firemným logom pripraveným špeciálne na túto akciu. V logu sa symbol rotačnej hladičky postupne premení na usmiatu tvár – smajlíka. Symbolizuje, že Proreco je nielen o strojoch a biznise, ale aj – a najmä – o ľuďoch.

Druhou alternatívou ideálneho oblečenia bolo family day tričko so špeciálnym firemným logom. Symbol rotačnej hladičky sa v ňom postupne mení na usmiatu tvár – smajlíka.

Prostredie, architektúra i naše outfity priamo nabádali k aktivitám, ktoré dopĺňajú tento štýl. Súťažili sme v disciplínach, ako streľba z luku či vzduchovky, lasovanie alebo nosenie vedier cez prekážkovú dráhu. Nie všetci lukostrelci vždy trafili terč, ich šípy občas skončili v neďalekom potoku.

Jazda na koni, futbal na piesku

S veľkým záujmom sa stretla aj jazda na koníkoch – väčšina z nás sa ocitla na konskom chrbte prvý raz v živote. Futbalový turnaj patril najmä otcom a synom. Hoci v areáli nebolo futbalové ihrisko, hráči sa vynašli a loptu naháňali v pieskovej konskej aréne. Išlo skôr o plážový než klasický futbal, ale o to viac si ho vychutnali.

Nenudili sa ani menšie deti. Mali k dispozícii stánok s tvorivými dielňami, kde si s pomocou animátoriek skrášľovali tričká. Využívali pritom rôzne šablóny a farby. Niektoré boli veľmi vkusné, išlo takmer o dizajnérske kúsky. Drobci si vyrábali aj indiánske čelenky a rôzne ozdoby do vlasov z pierok a korálikov a vyfarbovali maľovanky s westernovými motívmi. A, samozrejme, nechýbalo ani obľúbené maľovanie na tvár.

Megatorta a iné dobroty

Po celý čas sme si dobíjali energiu rôznymi špecialitami, studenými misami aj teplými pokrmami. V bare sme si čapovali osviežujúce domáce limonády. Majitelia firmy už tradične rozkrojili veľkú tortu – ušlo sa z nej každému zo stodvadsiatich účastníkov podujatia.
Skvelá spoločnosť, výborná atmosféra, zaujímavý program, chutné občerstvenie a príjemná hudba… Aj vďaka všetkým týmto pozitívam sa nám naša akcia opäť vydarila.

Takže sa všetci spolu uvidíme zase o rok.

 

Píšeme o priemyselných podlahách odborne a zrozumiteľne.

Prihláste sa na odber noviniek