Každý, kto vo veľkom rieši priemyselné podlahy vie, že technologické vybavenie je základ. A že je nevyhnutné držať krok s vývojom technológií v tejto špecializovanej oblasti. Ak je firma lídrom realizácie priemyselných podláh na slovenskom trhu, jednoznačne musí byť aj technologickým lídrom. Minimálne o krok vpred pred konkurenciou. Od počiatku sme vsadili na kvalitné technológie. Aj teraz po rokoch robíme všetko tak ako kedysi. Preto do nášho technologického parku pribudol Laser Screed S-940. 

Strategické investície

Súčasťou našej stratégie sú teda aj strategické investície do špičkových technológií. Na finálnu úpravu povrchov pomocou laserovej nivelácie využívame zariadenia Laser Screed.

Túto technológiu, patentovanú americkou firmou Somero, sme v našej krajine začali využívať ako prví. Už v roku 2005. V súčasnosti máme k dispozícii až 5 zariadení z tejto jedinečnej technologickej série.

Aj tieto stroje nám umožňujú položiť denne viac než tisíce m2 betónových, strojne hladených podláh. Ak by sme spočítali všetky priemyselné podlahy na Slovensku aj v zahraničí, ktoré sme realizovali, ich rozloha by prekročila 1600 futbalových ihrísk.

Spolupracujeme s najlepšími

Špičkové služby vyžadujú aj špičkových dodávateľov. Pre nás je jednoznačne nevyhnutné spolupracovať s najlepšími.

Americká firma Somero je jednou z nich. Vyvíja, vyrába a distribuuje stroje na pokládku a niveláciu veľkých betónových plôch.

Stroje od Somera pracujú po celom svete vo viac než 90-ich krajinách. Somero je jednoznačným lídrom a prakticky definoval štandard kvality moderných betónových podláh.

Patentovaná a jedinečná technológia

Firma Somero si už v roku 1986 patentovala unikátnu technológiu Laser Screed. Jej princípom je použitie lúča z rotačného laseru, prijímaného pre riadenie automatickej pokládky, nivelácie a zavibrovania betónovej plochy.

Tento proces sa deje kontinuálne, bez ohľadu na pohyb či pozíciu základne stroja. Kľúčové atribúty tejto jedinečnej technológie sú:

  • maximálna presnosť
  • vysoká produktivita
  • efektivita
  • nadštandardná rovinnosť.

Sofistikovaný a šikovný stroj S-940

Laser Screed S-940 je špičkové a šikovné zariadenie na pokládku betónových podláh. Ide o najvyšší model takzvanej „malej rady“ Laser Screed.

Je „vrtký“, pri svojej činnosti sa pohybuje priamo v čerstvom betóne. Tak sa ľahšie dostane aj na ťažšie prístupné miesta. Jeho kompaktné rozmery uľahčujú prepravu a sú výhodou aj pri pohybe a práci v stiesnených priestoroch.

Laser Screed S-940 je

  • presný
  • efektívny
  • nenáročný
  • ľahko manipulačný
  • obslúži ho jeden človek.

Vedeli ste, že …

… dosahuje nadštandardnú rovinnosť a dennú produktivitu až 1000 m2?

Nízka hmotnosť a jej efektívne rozloženie dovoľujú aj prácu na podloženom pletive, armatúre a aj podlahovom kúrení.

Pracuje s patentovanou, automatickou samonivelačnou 3-metrovou lištou, s natáčacím uložením. Samozrejmosťou je automatická kalibrácia, Somero Quick Pass a plná kompatibilita so Somero 3D Profiler systémom.

Možnosť zdvojených kolies umožňuje znížiť tlak na povrch z 234,4 KPa na 68,9 KPa. Verzia s benzínovým motorom je o 55 kg ľahšia ako s dieselovým, pri porovnateľnom výkone.

Stojí to za to?

Jednoznačne áno. Strategická investícia je vždy vysoká. Ak vás zaujíma cena tohto špičkového finišera, je adekvátna tomu, čo všetko dokáže.

Len pre zaujímavosť

Trojročná „jazdenka“ S 940 s 300 nabehanými hodinami sa aktuálne vo Veľkej Británii dá kúpiť za 89 000 €. My sme investovali do nového stroja podstatne viac. 

Pre ujasnenie predstavy o tom, že stroje série Laser Screed od Somera sú niečo ako Rolls Royce medzi autami: V Čechách a na Slovensku je ich v prevádzke len niečo cez 30. Z toho až 5 vlastní a aktívne využíva naša firma.

Píšeme o priemyselných podlahách odborne a zrozumiteľne.

Prihláste sa na odber noviniek