V mesiaci august 2012 spoločnosť PRORECO s.r.o. doplnila svoje rozsiahle strojné vybavenie o sadu brúsnych strojov špičkového dodávateľa HTC SWEDEN, ktorý sa dlhodobo venuje technológii brúsených a leštených podláh. Vďaka týmto strojom sme rozšírili rozsah našej činnosti o ďalší typ priemyselnej podlahy, ktorou je brúsený betón.

Touto technológiou sme v priebehu jedného mesiaca zrealizovali viac ako 3700m2 podláh. Hoci je tento typ podláh v súčasnosti vyhľadávaný najmä v USA a západnej Európe, vzhľadom na kvalitatívne a vizuálne vlastnosti tejto podlahy sme presvedčení o tom, že čoskoro nájde svoje uplatnenie aj na našom trhu.

Jej prednosťami sú najmä:

– Hladký, lesklý povrch bez pórov
– Nízka nasiakavosť
– Vysoká mechanická odolnosť
– Vysoká známka estetickosti a dlhá životnosť

V neposlednom rade je však tento typ podlahy pre zákazníkov zaujímavý z dôvodu jej nízkonákladovej ekologickej údržby. Pri umývaní sa používa len voda a umývanie sa vykonáva diamantovou technológiou, ktorá zabezpečuje perfektné preleštenie podlahy a odstraňuje aj odtlačky pneumatík vysokozdvižných vozíkov, ktoré robia vrásky asi všetkým majiteľom priemyselných hál.

Zaobstaraním podlahy z brúseného betónu zákazník zároveň získa trvale lesklú a čistú podlahu.

betónová podlahastroje na brúsenie, rezanie, prípravu betónového povrchu

Publikované v časopise Stavebné materiály 6/2012

Pozrite si naše realizácie priemyselných podláh

Pozrieť realizácie