Nové logistické centrum Amazonu sa buduje na ploche okolo 45-hektárov. Naša spoločnosť bude postupne realizovať 104 tisíc m2 priemyselných podláh. Prípravné práce v oblasti Osterweddingen pri Magdeburgu sme rozbehli v júli. Prvú betonáž sme zrealizovali 2. augusta. Amazon má podobných logistických centier v Nemecku už jedenásť.

Z prenajatých priestorov do Európy

Začali sme pred dvadsiatimi rokmi, v prenajatých priestoroch. „Vo veľkom“ sa to rozbehlo v roku 2001 podlahami pre VW Slovakia.

Odvtedy sme prešli zaujímavú cestu rozvoja. Ako líder v realizácii priemyselných podláh na Slovensku sme sa vybrali aj do Európy.

Okrem Slovenska sme realizovali priemyselné podlahy v Česku, Dánsku, Švédsku, Maďarsku, Rumunsku, Taliansku, Poľsku.

Amazon v Nemecku je ďalšou výzvou

  • máme bohaté skúsenosti, položili sme už milióny m2 podláh
  • strojový a technologický park, ktorý dokáže položiť viac ako futbalové ihrisko betónových, strojne hladených podláh denne
  • profesionálny, stabilný tím
  • spolupráca s poprednými výrobcami stavebnej chémie a technológií

To sú solídne základy, na základe ktorých od júla realizujeme podlahy pre Amazon pri Magdeburgu. Spojenie amerického zákazníka a prísnych nemeckých noriem je zaujímavou výzvou.

V Nemecku už betónujeme

Nové logistické centrum Amazonu pri Magdeburgu má slúžiť na skladovanie spotrebných produktov distribuovaných týmto internetovým gigantom. Tovar bude uskladnený na paletách v rôznych typoch regálových zakladačov.

V skladovej časti budeme realizovať bezškárovú drátkobetónovú podlahu, s povrchovou úpravou vsypom s vyšším nárokom na rovinnosť. S výmerou 98 000 m2.

V administratívnej časti s výmerou 6 000 m2 budeme realizovať drátkobetónovú strojne hladenú podlahu s rezanými škárami.

Využijeme náš šikovný, menší a ľahší nový stroj SOMERO S-940 Laser Screed. Je ideálny na prácu aj na už položenej izolácii na ochranu spodných vôd podľa prísnych nemeckých predpisov.

Píšeme o priemyselných podlahách odborne a zrozumiteľne.

Prihláste sa na odber noviniek