fbpx

Mrva&Stanko

| Vinárstvo
| 1.245 m2

špeciálna podlaha ucrete
špeciálna podlaha ucrete
špeciálna podlaha ucrete

Dnes po 3 ročnom používaní na podlahách nie je jediné problémové miesto a výrazne nám to uľahčuje a zlacňuje údržbu a sanitáciu.

Peter Stanko, majiteľ

celé vyjadrenie
špeciálna podlaha Ucrete Proreco
špeciálna podlaha Ucrete Proreco
špeciálna podlaha Ucrete Proreco
špeciálna podlaha Ucrete Proreco
špeciálna podlaha Ucrete Proreco
Vyjadrenie klienta

Keď sme ako malá vinárska spoločnosť pred 20 rokmi začali plánovať výstavbu nového podniku, nemali sme my ani projektanti a ani realizačné firmy dostatok skúseností so stavebnými materiálmi pre tento špecifický druh výroby.

Po niekoľkých mesiacoch sa nám podpísala pomerne vysoká vlhkosť, prítomnosť kyseliny vinnej a iné vplyvy na epoxidových podlahách. Začali sa robiť lokálne trhliny a tie sa samozrejme rozširovali ďalej a podlaha odskakovala. Ako každý, kto robí v potravinárstve vie, že tieto miesta sa stávajú možným útočiskom pre baktérie a plesne. A v našej branži to znamená ohrozenie kvality výrobkov. Keďže ani lokálne opravy nepomohli, rozhodli sme sa pre radikálne riešenie a to bola výmena podláh.

Hľadali sme materiál, ktorý bude už odolný voči všetkým vplyvom, ktoré sa v našej výrobe nachádzajú a hlavne realizačnú firmu, ktorá má skúsenosti a realizácie s niekoľko ročným zaťažením. Po roku padlo rozhodnutie na materiál UCRETE od firmy BASF a firmu PRORECO.

Samotná realizácia bola pomerne rýchla, lebo tento materiál sa mohol aplikovať po niekoľkých dňoch od vysprávky podlahy a hlavne v podaní PRORECA veľmi precízna. Ich práca bola sťažená tým, že realizovali podlahu v 10 ročnej hale, pod časovým tlakom a po dispozičných zmenách sa museli vysporiadať aj s kompletne prespádovaním celej haly.

PRORECOM realizovaná podlaha sa nám osvedčila ako vynikajúco odolná tak voči mechanickému zaťaženiu, vplyvu kyselín aj horúcej pary. Dnes po 3 ročnom používaní na podlahách nie je jediné problémové miesto a výrazne nám to uľahčuje a zlacňuje údržbu a sanitáciu. Po mojich skúsenostiach jednoznačne môžem odporučiť pre všetkých, ktorí sa chcú vyhnúť problémom, ktorými sme si prešli my.

Peter Stanko

Majiteľ